W moim studio Calpe – Alicante, które znajduje się w najbardziej kolarskim regionie Hiszpani stworzyłem możliwość skorzystania z wyjątkowej usługi łączącej precyzyjne ustawienia Bike Fittingu wraz z weryfikacją pozycji, podczas treningu w warunkach zewnatrznych tz. Race Performance.

Od lat pracuję z najlepszymi zawodnikami w Polsce i na Świecie analizując najdrobniejsze szczgóły wpływające na optymalizacje pracy podczas pedałowania na rowerach szosowych, triathlonowych/TT oraz MTB.

Usługa, którą prowadzę osobiście w Hiszpani rozbudowana jest o niezbędny element wspólnych testów pozycji ciała na rowerze w warunkach jakich przychodzi nam się ścigać, poza statycznym układem trenażera, w warunkach zewnętrznych.

W czasie drugiej/treningowej części pracy tz. Race Performance uczę techniki optymalnego ułożenia ciała na rowerze, kluczowego oddechu przeponowego, wykorzystania pełnego cyklu pedałowania, a także umiejętności treningu z pomiarem mocy. 4h jazdy w tlenie (3,2W/kg:)) to masa czasu na rozmowę o wszelkich ciekawostkach, związanych z pracą napędu, wykorzystania kół aerodynamicznych, kasku czy stoju wyścigowego. 

Zakres usługi to ok 3-4h pracy z wykorzystaniem precyzyjnego systemu pomiarowego + sesja i/lub sesje treningowe trwające od 1h do 4h podczas których dzielę się pełną wiedzą od strony technicznej jak i praktycznej. 

Dla kogo?

  • Dedykuję tą usługę dla osób szukających przewag aerodynamicznych, pasjonatów treningu kolarskiego i triathlonowego a także osób szukających zdrowej, komfortowej i bezpiecznej pozycji ciała na rowerze sportowym.

Wyposażenie techniczne studia Calpe – Alicante to:

  • autorski program do bike fittingu w czasie rzeczywistym, precyzyjnie analizujący kąty ciała oraz zakresy stabilnej pracy kończyn.
  • Czujnik Notio.ai do analizy aerodynamiki podczas jazdy na zewnątrz, wykorzystywany przez czołowe zespoły kolarskie tj. Astana pro team, Ineos-Grenadiers, Jumbo Visma. 
  • Wkładki do butów rowerowych SuperFeet Carbon i podkładki dystansujące/kątowe pod bloki marki Bike Fit
  • Akcesoria do aero fittingu kokpitu marki inTri oraz Profile Design.
  • Narzędzia fittingowe i siodełka Gebiomized, Ergon, Pro, Selle SMP, Selle Italia, ISM Adamo.
  • Narzędzia serwisowe takich marek jak Shimano, Topeak, Lezyne, PRO pozwalające na pełen zakres zmian mechanicznych w rowerze.

Przeczytaj rekomendacje pracy ze mną – link Facebook.